MODË

‘Oscars 2021’ u zhvillua në masa të rrepta sigurie kundër Covid-19

Mbrëmja e “Oscars” u mbajt këtë të dielë në masa të rrepta sigurie kundër Covid-19

Këtë vit, festivali u përshtat me kërkesat e pandemisë coronavirus, duke u respektuar distanca, shkruan Daily Mail.

Për të nënvizuar ndryshimet për shkak të krizës globale, nuk kishte mikpritës, audiencë dhe u përodrën maska mbrojtëse për të nominuarit që marrin pjesë në ceremoni.

Po ashtu, kishte dhe testime të COVID-19 si dhe kontrolle të temperaturës.

Kishte vetëm rreth 170 të pranishëm, që është shumë më pak se 3,000 që morën pjesë normalisht para pandemisë.

Në mënyrë që të zvogëlojnë rreziqet, të pranishmëve u është kërkuar të mos vizitojnë vendet e mbushura me njerëz, si palestra ose restorantet, për 10 ditët para ceremonisë.

LEXO »  Fustan dhe atlete: Kur stili dhe komoditeti bëhen një!

Lajme të ngjashme

Ky kombinim i ngjyrave është një hit i plotë!

Press Online

Vishni taka, jo tuta – sezoni i rehatisë ka mbaruar

Press Online

Këtë fund duhet ta keni në gardërobën tuaj

Press Online

Louis Vuitton hedh në treg çantën si aeroplan, kushton 39 mijë dollarë

PressOnline.mk

Veshjet dhe aksesorët “e dala mode”, nga të cilat duhet të hiqni dorë!

PressOnline.mk

Mr. Rex tani me kreacionet e tij edhe në Gjermani

Press Online