SHËNDETI

Pastroni mushkëritë për tri ditë!

Ndoshta edhe nuk jeni duhanxhi, por keni probleme me mushkëritë? Nëse dëshironi një detoksim, ja ideja: dy ditë para detoksimit, hiqni prodhimet e qumështin nga ushqimi.

Një ditë para detoksimit, pini çaj të bimëve para gjumit.

Detoksimi:

Shtrydhni dy limonë në ujë dhe pini para kafjallit.

Pini 300 ml lëng nga grejpfruti ose ananasi, që të dy përdorin antioksidues për ta përmirësuar sistemin e frymëmarrjes.

Pini 300 ml lëng nga karota midis kafjallit dhe drekës.

Pini 400 ml lëng të pasur me kalium gjatë drekës (badem, fik, panxhar, majdanoz, domate…) që pastron organizmin.

Pini 400 ml lëng nga boronicat para gjumit sepse boronicat luftojnë bakteret në mushkëri.

LEXO »  Vitaminat që funksionojnë njësoj si antibiotikët

Lajme të ngjashme

Studimi japonez: Varianti britanik i koronavirusit është më ngjitës

Press Online

Shkencëtarët tregojnë pse duhet të hiqni dorë nga kafeja

Press Online

Versioni i ri i parfumit të markës “Shqipëria ime” kushton 80 euro

Press Online

Trendet e rroba banjave për vitin 2021

Press Online

Përzierja e vajit të ullirit me kripë kundër problemeve me kocka

Press Online

Kurat natyrale më të mira kundër dhimbjes së veshkave

PressOnline.mk