MAQEDONI

Shekerinska: Një kontingjent i ARMV-së në mision në Kosovë

Një kontingjent i armatës i Maqedonisë së Veriut është dërguar për tu bërë pjesë e misionit të NATO-s në Kosovë- KFOR.

Siç ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes, Radmilla Shekerinska në Fejsbuk kontingjenti i Armatës është nisur drejtë Kosovës nga kazerma “Strasho Pinxhur” në Petrovec.

Shekereniska, njëherit, ushtarakëve të vendit iu ka uruar mision të suksesshëm dhe të kthehen të sigurt në shtëpi.

LAJME TË NGJAJSHME

Filipçe: Nesër arrijnë 100.000 vaksina Pfizer

Press Online

Seancë e improvizuar gjyqësore mbi Vrasjet pa autorë dhe pa plumb

Press Online

Vendi në fazën portokalli, të respektohen masat për mbrojtje

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Bekteshi: Këtë vit nuk do ketë shtrenjtim të energjisë elektrike

Press Online

Qeveria e solli vendimin për taksë më të lartë ekologjike

Press Online