SPORT

Atletiko Madridi kërkon mbrojtësin shqiptarë

Sipas “Calciomercato.com”, Atletiko Madridi kërkon mbrojtësin e krahut të djathtë të Napolit, Elseid Hysaj. Trajneri Diego Simeone thuhet se është fans i madh i 27 vjeçarit, kontrata aktuale e të cilit do të skadojë këtë verë, kështu mbrojtësi shqiptar do të jetë si lojtar i lirë.

Atletiko pritet që të fillojë bisedimet me Hysajn, pasi që e sheh mbrojtësin shqiptar si opsion tejet të mirë për ta transferuar gjatë pandemisë “Covid-19”.

Që nga transferimi i tij nga Empoli, Hysaj ka arritur të bëjë 219 paraqitje për Napolin, duke regjistruar vetëm një gol dhe dhjetë asistime.

LEXO »  Lajmi Fundit: Ramos pozitiv me Covid-19

Lajme të ngjashme

Bukuroshja kroate ndahet nga sulmuesi kosovar i Dinamo Zagrebit

PressOnline.mk

Japonia trondit Mongolinë me 14 gola!

PressOnline.mk

Demba Ba zbulon gjithçka/ Turqit do të ‘çuditen’ nga kjo: Më thanë se s’do luaja nëse agjëroj…

PressOnline.mk

Sondazhi i UEFA: Tifozët besojnë se Real Madridi do ta fitojë Champions Leaguen

PressOnline.mk

City konfirmon largimin e Agueros

Press Online

Allegri ka arritur marrëveshje me Juventusin

PressOnline.mk