KURIOZITETE

Covid po bën namin në mbarë botën, por ky fshati ka zero raste që nga fillimi i pandemisë

Ekziston një fshat në gjermani që nuk ka patur asnjë rast me COVID-19 që nga fillimi i pandemisë.

Fshati Lieg, me një popullsi prej 400 banorësh, nuk ka regjistruar asnjë yë infektuar gjatë 14 nmuajve që bota është “mbërthyer” nga pandemia.

Edhe pse 90% e banorëve të fshatit udhëtojnë për të punuar, sërish asnjë prej tyre nuk e ka fututr virusin në fshat. Banorët thonë se një nga arsyet që mund të ketë çuar në këtë “mrekulli” është fakti se banorët janë të gjithë të disiplinuar dhe respektojnë rregullat.

Nga ana tjetër, ata shprehen se asnjëri në fshat nuk dëshiron të infektohet i pari dhe kjo mund të ketë ndikuar në “mburojën” e deritanishme nga COVID.

LEXO »  Para 159 vitesh SHBA-ja lëshoi për herë të parë në qarkullim dollarin

Lajme të ngjashme

Studimet – Ja sa ju mbron një dozë vaksine e Pfizer, Moderna-s dhe AstraZeneca-s

PressOnline.mk

Pantallonat me “airbag” mund t’u shpëtojnë jetën motoçiklistëve

Press Online

Eva Murati: S’e kam dhënë akoma puthjen e parë, ja kushti i vetëm që kam

PressOnline.mk

Një mace infektohet me variantin britanik të koronavirusit

Press Online

Bukuroshja britanike nuk po gjen dot të dashur për shkak të pasionit të saj “të frikshëm”

Press Online

Qytetarja ia ofron Albin Kurtit shtëpinë me 400 metra katrorë falas

PressOnline.mk