SPORT

Pique: ‘Ne duhet të fitojmë, nuk ka asnjë mundësi tjetër’

Gerard Pique ka thënë që Barcelona duhet të mundë Atletico Madrid fundjavën e ardhshme në mënyrë që të fitojë La Liga pasi arriti një fitore 3-2 ndaj Valencia të Dielën për të mbajtur shpresat e tyre në këmbë për titullin.

Me Real Madrid dhe Sevilla gjithashtu në garë, Pique tha se “nuk ka asnjë mundësi tjetër” përveç mundjes së ekipit të drejtuar nga Diego Simeone.

Barcelona është në vendin e tretë pas 34 ndeshjeve dhe është dy pikë prapa Atletico Madrid dhe në të njëjtën numër pikëshme Real Madrid. Sevilla është me katër pikë prapa Blaugranes por kanë luajtur një ndeshje më pak.

“Ne kemi fituar një ndeshje pas humbjes së papritur [vs Granada] për të vazhduar luftën deri në fund,” i tha Pique Movistar . “Ne jemi ende atje në luftë. Ne jemi atje, ky ishte qëllimi.

“Ne do të dëshironim të ishim në gjendje t’i mbyllnim ndeshjet më herët, ato janë dinamikë dhe gjëra që mund të ndodhin. Ju duhet të analizoni gol për gol, ata na gjuajnë më pak, por problemi është që të gjitha ato gjuajtje të futen brenda. Humbja e së enjtes bëri një shumë dëm, por fitorja ndaj Villarreal dhe Valencia na jep besim.

“Ne na përgatisim për ndeshjen Atlético Madrid me të vetmen ide për të fituar. Është në duart tona. Duhet të fitojmë, nuk ka asnjë mundësi tjetër.”

LEXO »  Miratohen reformat e reja në Ligën e Kampionëve

Lajme të ngjashme

Mediat serbe reagojnë pasi zyrtari i FFK’së detyroi gazetarin spanjoll të thotë “Kosova”

PressOnline.mk

Interi nxjerrë në shitje Vidalin

Press Online

Liverpooli me ofertë për Singon

Press Online

Arsenali mendon për shitjen e Xhakës në janar

Press Online

De Gea drejt PSG-s

Press Online

Ernest Muçi trasferohet te Legia Varshavës

Press Online