RAJON

Durrës, nis stërvitja ushtarake e NATO-s “Defender Europe 2021”

Në Portin e Durrësit ka nisur stërvitja e madhe ushtarake, me dislokimin që ndodh për herë të parë që prej Luftës së Dytë Botërore, “Defender Europe 2021”.

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama përmes një shënimi në facebook njofton se në të do të demonstrohen aftësitë ndërvepruese të Shteteve të Bashkuara me ushtritë partnere të NATO-s, për sigurinë në Ballkanin Perëndimor dhe rajonet e Detit të Zi. Në këtë organizim marrin pjesë autoritete civile të larta shqiptare, amerikane dhe të NATO-s.

LAJME TË NGJAJSHME

Izetbegoviq: Kosova e Republika Srpska nuk mund të krahasohen

Press Online

Kurti: Me Serbinë diskutojmë për statusin e marrëdhënieve tona, jo për statusin e Kosovës

Press Online

Kurti falënderon Macronin, e fton për vizitë në Kosovë

Press Online

Surroi krahason situatën sot me atë në ish-Jugosllavi: Sot nuk jemi të persekutuar nga Policia

Press Online

Brnabiç: Është e rrezikshme që BE lejon të bllokohen fqinjët për çështje bilaterale

Press Online

Norvegjia ndan për Kosovën mbi 180 mijë doza të vaksinës AstraZeneca

Press Online