MAQEDONI

Orën policore e kanë shkelur 53 persona, 384 gjoba për mos-mbajtje të maskës

Nga ora 21:00 e ditës së djeshme deri në ora 05:00 të ditës së sotme, Ministria për Punë të Brendshme në të gjithë territorin e vendit ka regjistruar 53 shkelje të orës policore.

Në ndërkohë në gjithë territorin e vendit janë regjistruar edhe 384 shkelje për mos-mbajtje të maskës mbrojtëse si preventivë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit.

LEXO »  Sela politikani më i ndjekur, Mustafa, Ahmeti e Xhaferi e ndjekin nga pas!

Lajme të ngjashme

BERZH-i dhe BE-ja inkurajojnë konkurrencën e bizneseve të vogla në Maqedoninë e Veriut

PressOnline.mk

Filipçe: Ndoshta do të duhet edhe doza e tretë e vaksinës, ose e njëjta të bëhet sezonale

PressOnline.mk

Shpallet Konkursi për regjistrim në shkollat e mesme në Maqedoni

PressOnline.mk

Ndarje e Shqipërisë nga Maqedonia e Veriut për integrimin? Zaev: Shpresoj të gjejmë zgjidhje me qeverinë kalimtare të Bullgarisë

PressOnline.mk

Mjeku nga Shkupi, humb jetën nga COVID 19

PressOnline.mk

DIZHONI u dezinfektua dhe u pastrua mbrëmjen e djeshme!

PressOnline.mk