MAQEDONI

Qeveria sot do të vendos nëse do ketë ndryshim të orës policore

Qeveria e Maqedonisë së Veriut, sot do të sjellë vendim ndaj propozimit të Shtabit të krizës, ku u kërkua lehtësimi i masave anti-Covid.

Në propozimin që Shtabi dje e dorëzoi në Qeveri, ndaj të cilit do të sillet vendim në seancën qeveritare që mbahet në ora 12:00, parashihet që:

Ora policore të shkurtohet për dy orë. Në vend se në ora 21:00, ajo nga e mërkura do të fillojë në ora 23:00 dhe do të mbarojë në ora 05:00 të ditës së nesërme.

kafenetë apo objektet hotelerike, të punojnë deri në ora 22:30 dhe në pjesën e hapur të objekteve – në veranda.

Lehtësimi i masave vjen ngaqë është regjistruar rënie e numrit të infektimeve të reja me Covid-19 dhe presionit në spitalet e vendit.

LEXO »  Zaev: Virusi në këtë valë është shumë më i rrezikshëm dhe përparon shumë më shpejt

Lajme të ngjashme

Sela: Vizitova Feta Halimin, njeriun e pafajshëm që qëndron në këtë burg

PressOnline.mk

Zaevi beson se do të gjendet zgjidhje për Propozim- ligjin për shtetësi

Press Online

Kush do të financojë ndërtimin e autostradave në Maqedoninë Perëndimore?

PressOnline.mk

VMRO-ja dhe E Majta padisin Xhaferin dhe “deputetët me skafandër”

PressOnline.mk

Ora policore dhe masat tjera restriktive mbeten në fuqi edhe një javë

PressOnline.mk

Zaev: Gjatë vitit 2021 do të rritet ekonomia do të rriten pagat si dhe do të ulet papunësia

PressOnline.mk