SPORT

Sondazhi i UEFA: Tifozët besojnë se Real Madridi do ta fitojë Champions Leaguen

Shtëpia më e madhe e futbollit evropian, UEFA ka bërë një sondazh ku ka pyetur tifozët se kush do ta fitojë Ligën e Kampionëve këtë edicion.

Chelsea, Manchester City, Paris Saint-Germain dhe Real Madridi janë ende në garë, teksa janë zhvilluar edhe ndeshjet e para gjysmëfinale, shkruan Gazeta Express.

Më së shumti vota ka marrë Real Madridi, 29% të totalit, i ndjekur nga Man City 26%, Chelsea 24% dhe PSG me 21%.

Në takimet e para gjysmëfinale Real Madridi barazoi 1:1 në shtëpi me Chelsean, kurse Manchester City e mposhti në “Parc des Princes” PSG-në me rezultat 1:2.

LEXO »  Oezili pritet t’i bashkohet Fenerbahçes

Lajme të ngjashme

Mourinho nuk humb kohë, gjen menjëherë punën e re

PressOnline.mk

Laporta: Superliga është e nevojshme, bisedojmë me UEFA-n

PressOnline.mk

City synon transferimin e Bonuccit

Press Online

Mesi siguron 50 mijë vaksina, me 3 fanella të firmosura

PressOnline.mk

Gjokoviqi triumfon për herë të nëntë në “Australian Open”

Press Online

Ilir Latifi kthehet në UFC më 5 qershor

PressOnline.mk