TEKNOLOGJI

Studimi: 90 për qind e adoleshentëve posedojnë një iPhone

Nëntë nga dhjetë adoleshentë kanë një iPhone në vend të një telefoni Android tani.

Sipas një raporti të ri nga Piper Sandler, i cili përfundoi një sondazh me më shumë se 7,000 adoleshentë në Shtetet e Bashkuara thuhet se 88% e adoleshentëve thanë se kanë një iPhone.

Edhe më interesante, 90% e tyre presin që telefoni i tyre i ardhshëm të jetë gjithashtu një iPhone. Të dyja këto janë me sa duket rekordet e të gjitha kohërave lidhur me studimin.

Lajmi i mirë nuk përmban vetëm iPhone për Apple. Ndërsa paraja është ende forma numër një e pagesës për adoleshentët, Apple Pay është mënyra e dytë më e popullarizuar e pagesës.

Venmo thuhet se është aplikacioni më i popullarizuar i pagesave mbi konkurrentët si aplikacioni Cash ose Paypal.

LEXO »  Porositi online një IPhone 12 ProMax, por mori…. një pllakë

Lajme të ngjashme

FBI-ja arreston njeriun i cili “donte të vriste internetin”

Press Online

Kujdes nëse ju vjen ky mesazh në “WhatsApp”

PressOnline.mk

Vonohet vendimi për rikthimin e Donald Trumpit në Facebook dhe Instagram

Press Online

Google ndryshon politikën e punës nga shtëpia

Press Online

Shitësit online përjetojnë humbje si pasojë e Brexitit

Press Online

Apple largon aplikacionin që promovonte festat private gjatë pandemisë

Press Online