RAJON

Vajza e Jakup Krasniqit me mesazh prekës për babain: 6 muaj e më duken si 600 vjet

Janë bërë gjashtë muaj që nga arrestimi i ish-zëdhënësit të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Jakup Krasniqi nga Gjykata Speciale.

Për vajzën e Krasniqit, Gresën këta gjashtë muaj po duken si 600 vite.

Përmes një postimi në “Facebook”, ajo ka shkruar se janë për këta gjashtë muaj Krasniqit është duke iu mohuar padrejtësisht liria.

”Sot bëhen 6 muaj prej atij mëngjesi të frikshëm e të dhimbshëm, të ftoft dhe urryes. 6 muaj e më duken si 600 vjet. Po, 100 vjet duket muaji kur larg e mbrapa grilave të mban padrejtësia dhe ligësia. 6 muaj, ende krahëhapur presim përqafimet e lëna në gjysmë. 6 muaj liri e mohuar pa te drejt”, ka shkruar Gresa.

Kujtojmë se më 4 nëntor, ish- eprori i lartë i UÇK-së, Jakup Krasniqi me urdhër arrest të Prokurorisë Speciale u dërgua për në Hagë, pas një bastisjeje 10 orëshe në shtëpinë e tij në Prishtinë.

LEXO »  Kroacia gati të blejë avionët “F16”, dështon plani i serbve

Lajme të ngjashme

Haradinaj: Osmani u zgjodh me vota të kontrabanduara

Press Online

Parashikohen reshje bore pasi fronti arktik përfshinë Ballkanin

PressOnline.mk

Kurti dhe Vuçiq me vizita të ndara në Bruksel

PressOnline.mk

Vitia: Asnjë i vaksinuar nuk ka pasur efekte anësore

Press Online

Vazhdon numërimi i votave në Shqipëri, kryeson Partia Socialiste

PressOnline.mk

Buxhet i kufizuar për zotimet e LVV-së

Press Online