SPORT

Interi nxjerrë në shitje Vidalin

Arturo Vidal do të largohet nga Interi gjatë kësaj vere. Mediat italiane kanë raportuar të martën se drejtuesit e klubit dëshirojnë ta shesin kilianin pasi nuk janë të kënaqur me paraqitjet e tij.

Vidal ka kontratë me Interin deri në vitin 2022. Për mesfushorin 33-vjeçar interesim kanë shprehur dy skuadra.

Flamengo dhe Marseille janë ekipet që e dëshirojnë kilianin. Por, thuhet se lojtari ka refuzuar mundësin për t’u transferuar të njëra nga këto skuadra.

Vidal këtë sezon ka shënuar dy gola dhe ka bërë dy asistime në të gjitha garat.

LEXO »  Hansen lojtari më i vlefshëm i Botërorit

Lajme të ngjashme

Sot zhvillohen ndeshjet e para gjysmëfinale në Ligën e Evropës

PressOnline.mk

Hansen lojtari më i vlefshëm i Botërorit

Press Online

Lara Gut-Behrami sërish në podium, fiton të bronztën

Press Online

Koha e iftarit! Premierliga ua mundëson lojtarëve një ndërprerje të vogël gjatë ndeshjes

PressOnline.mk

Përballje të “zjarrta” në çerekfinale të Ligës Evropa

PressOnline.mk

Kosova fiton edhe ndeshjen e dytë ndaj Maqedonisë së Veriut

Press Online