BOTA

Skocia sfidon Britaninë: Vetëm gjykata e ndal referendumin e pavarësisë

Ministrja e parë e Skocisë, Nicola Sturgeon, ka sfiduar të martën kryeministrin britanik, Boris Johnson, për ta çuar në gjyq refuzimin e tij rreth një tjetër referendumi të pavarësisë së vendit, duke pretenduar se vetëm gjykatat mund ta parandalojnë mbajtjen e një votimi të ri të këtillë.

LEXO »  “O Globo”: Zbulohet lloji i COVID-19 i përbërë nga kombinimi i 18 mutacioneve

Lajme të ngjashme

Merkel mbështet një “mbyllje të shkurtër kombëtare”

PressOnline.mk

UNICEF: Rreth 12 mijë fëmijë të vrarë e të plagosur në luftën 10-vjeçare në Siri

Press Online

Vaksina të falsifikuara në qarkullim, OBSH: Shkoni vetëm në qendrat shtetërore!

PressOnline.mk

Rastet me coronavirus rriten, Japonia do të shpallë gjendjen e re të jashtëzakonshme

PressOnline.mk

Deputeti kanadez kërkon falje pasi shfaqet nudo në Zoom

PressOnline.mk

Në Mekë do lejohen të vaksinuarit dhe ata që kanë kaluar Covid-in

PressOnline.mk