TEKNOLOGJI

250,000£ Ferrari u shkatërrua pas përplasjes me veturë franceze me 30 kilometra në orë

Imazhet dramatike tregojnë një Ferrari 250,000 £ që u shkatërrua në një përplasje – dhe për mrekulli, nuk pati lëndime serioze. Supermakina u përplas me një veturë franceze të Mërkurën në mëngjes në një rrugë me 30 kilometra në orë në Old Trafford, Manchester. Imazhet e marra në vendin e ngjarjes tregojnë pjesën e përparme të Ferrari 488, i cili është i aftë të arrijë shpejtësi deri në 340km/o, u shkatërrua plotësisht. Motori është i ekspozuar rëndë, kapaku është hedhur lartë dhe parakolpi përparmë mungonte plotësisht.

Fotografitë e veturës franceze tregojnë pjesën e përparme me dëmtime serioze rreth rrotës së përparme, derës së pasagjerit dhe kapakut. Qeset e ajrit brenda makinës gjithashtu duket se janë zhdukur për shkak të ndikimit të dukshëm të përplasjes. Pavarësisht nga dëmtimi, një person pësoi vetëm lëndime të lehta gjatë përplasjes.

Zyrtarët po bëjnë thirrje për këdo që ka pamje nga kamera, të paraqiten në një përpjekje për të përcaktuar se sa shpejt udhëtonin automjetet. Policia e Mançesterit ndau imazhe në faqen e saj të GMP Traffic Twitter dhe mbishkroi postimin: ‘Dy automjete RTC në Chester Road këtë mëngjes u përfshinë me dëmtime të lehta.

LAJME TË NGJAJSHME

Zoomi sjell veçorinë e re

Press Online

Google do të hetohet nga BE-ja për shkelje të rregullave të konkurrencës

Press Online

Snapchati largon filtrin e shpejtësisë gjatë vozitjes

Press Online

Rregullatori gjerman nis hetimet kundër Applet

Press Online

BMW-ja dhe Audi afër zgjidhjes së problemit të çipave

Press Online

Kujdes si e emërtoni WIFI-n tuaj në iPhone, mund të dalë jashtë sistemit

Press Online