MAQEDONI

30 raste të reja dhe 359 të shëruar nga Kovid-19

Nga 1658 teste të kryera gjatë 24 orëve të fundit në Republikën e Maqedonisë së Veriut janë regjistruar 30 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19.

Në ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 359 të shëruar dhe 16 viktima, prej të cilëve 8 janë nga Shkupi, 1 nga Kumanova, 2 nga Manastiri, 1 nga Gostivari, 1 nga Ohri, 1 Strumicë, 2 Koçanë, 1 Kërçovë, 1 Radovish, 1 Vinicë dhe 1 viktimë nga Probishtimpi.

LAJME TË NGJAJSHME

Vendi në fazën portokalli, të respektohen masat për mbrojtje

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Bekteshi: Këtë vit nuk do ketë shtrenjtim të energjisë elektrike

Press Online

Qeveria e solli vendimin për taksë më të lartë ekologjike

Press Online

Nga 1 korriku do të kemi dokumente me emrin e ri , Maqedonia e Veriut

Press Online

Spasovski: MPB-ja vazhdon të përmirësojë kushtet e punës në stacionet policore

Press Online