KURIOZITETE

Fitoi 21.5 milionë euro në loto, por humb aksidentalisht biletën në rrobalarëse

Një grua që pretendon të ketë blerë biletën fituese të jackpotit të një lotarie në Kaliforni prej 21.5 milionë euro thotë se e la atë në xhepin e pantallonave dhe e humbi atë në rrobalarëse, raportojnë mediat amerikane.

Bileta fituese u shit në një dyqan komoditeti në periferi të Los Angeles në nëntor.

Gruaja, e cila është anonime, thuhet se u kap nga CCTV duke blerë një biletë në dyqan në atë kohë.

Por një afat i caktuar për të kërkuar çmimin kaloi të enjten.

Organizatorët e lotarisë thonë se fitorja duhet të shpengohet brenda 180 ditëve nga tërheqja, e cila u zhvillua më 14 nëntor.

Një anëtar i stafit në dyqanin në Norwalk, Esperanza Hernandez, tha për California Whittier Daily News se një grua e kishte vizituar të mërkurën duke pretenduar se ajo ishte pronarja e biletës fituese të çmimit, por që ajo e kishte humbur biletën dhe kishte frikë se kishte shkatërruar aksidentalisht atë në një rrobalarëse.

Megjithatë, rasti do të vazhdojë të hetohet dhe nëse provohet që ka ndodhur me të vërtetë ajo çfarë pretendon kjo grua, atëherë do të jetë milionerja më e re.

LAJME TË NGJAJSHME

Solstici dimëror/ Mbi 200 persona zhyten në ujërat e akullta të liqenit në Australi

Press Online

Një pronar dyqani në Angli vendos tela me gjemba për të ndalur hajnat

Press Online

Armenët, në hall për gjetjen e emrit të ri për “konjak”

Press Online

Nga Amerika në Portugali: Një mesazh në shishe gjendet në Atlantik

Press Online

Kinezët ndërtojnë 10-katëshen për 28 orë e 45 minuta

Press Online

Hoteli disa metra mbi tokë në Rusi

Press Online