MAQEDONI

27 raste të reja të të infektuarve më Kovid-19, regjistrohen edhe 19 viktima

Gjatë 24 orëve të fundit nga 1314 teste të kryera janë regjistruar 27 raste të reja të të infektuarve me Kovid-19 dhe atë në Shkup-19, nga 2 në Prilep, Shtip dhe Vinicë, nga 1 në Strugë dhe Koçanë. Ndërkohë Instituti i Shëndetit Publik ka regjistruar edhe 192 persona të shëruar dhe 19 të tjerë të cilët e kanë humbur betejën me koronavirusin.

Numri më i lartë i viktimave është regjistruar në Shkup, gjithsejtë 7 persona, 3 në Tetovë, nga 2 në Prilep, Shtip dhe Vinicë. Ndërsa në Vinicë dhe Koçanë janë regjistruar nga 1 viktimë.

LAJME TË NGJAJSHME

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Press Online

Osmani-Linde: RMV tregon seriozitet të lartë në marrëdhëniet ndërkombëtare

Press Online

Maqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 2023

Press Online

Mbi 400 mijë doza të vaksinave janë aplikuar në Maqedoninë e Veriut

Press Online

Filipçe: Deri në fund të verës mund të fitojmë imunitet kolektiv

Press Online

Filloi Këshilli ministror i BE-së në të cilin vendoset për negociatat me Maqedoninë e Veriut

Press Online