MAQEDONI

BDI-LSDM hedhin poshtë zërat për rikonstruim të Qeverisë

Nuk bëhet fjalë për rikonstruimin e kabinetit Qeveritar. Kryeministri Zoran Zaev thotë se Qeveria është formuar vetëm 8 muaj më parë dhe puna e anëtarëve të Qeverisë akoma nuk është në stadin kur mund të konstatohet nëse ka nevojë ose jo për ndryshime kadrovike.

“Nuk do të duhej. Ekzekutivi është zgjedhur nga Parlamenti dhe meritojnë shansin pasi ka vetëm 8 muaj që janë në ato pozita. Nuk duhet harruar se Qeveria u votua më 1 shtator dhe për momentin nuk ka diçka të tillë”.

Të njëjtin qëndrim kanë edhe BDI nga ku thonë se ndryshimet kadrovike nuk janë në agjendën e Qeverisë.

LEXO »  Osmani: E konfirmon Kopenhaga zyrtare- Maqedonia e Veriut i plotëson kriteret e Kopenhagës

LAJME TË NGJAJSHME

Një viktimë dhe katër të infektuar të ri me Kovid-19, bilanci i 24 orëve të fundit

PressOnline.mk

Pollogu i “zhytur” në mbeturina, ministri Nuredini me porosi për krerët e komunave: Mësohuni të tërhiqni fonde

PressOnline.mk

Përdori test PCR të falsifikuar – gjobitet me 2 mijë euro

PressOnline.mk

Stoltenberg: Dyert e NATO-s janë të hapura

PressOnline.mk

Fillon pastrimi i deponisë në afërsi të fshatit Rashçe

PressOnline.mk

MPB: 20 persona kanë shkelur orën policore, 108 gjoba për mosmbajtje të maskës

PressOnline.mk