MAQEDONI

Arrestohet dibrani, sulmoi fizikisht gruan dhe fëmijët e tij

Një 40-vjeçar nga Dibra është ndaluar për sulm fizik ndaj gruas së tij dhe fëmijëve të tij të mitur, transmeton Alsat.

“Dje në Departamentin e Punëve të Brendshme u ndalua S.A. (40) nga Dibra i cili më parë sulmoi fizikisht gruan dhe fëmijët e tij të mitur. me udhëzime të prokurorit publik, në shtëpinë e tyre familjare në Dibër, në prani të një avokati për të mitur dhe përfaqësuesit të Qendrës për Çështje Sociale është zhvilluar bisedë me viktimat”, tha Stefan Dimoski, zëdhënës i Departamentit për Punë të Brendshme në Ohër.

MPB njofton se pas dokumentimit të plot të rastit, kundër personit në fjalë do të parashtrohet padi konkrete.

LAJME TË NGJAJSHME

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Press Online

Osmani-Linde: RMV tregon seriozitet të lartë në marrëdhëniet ndërkombëtare

Press Online

Maqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 2023

Press Online

Mbi 400 mijë doza të vaksinave janë aplikuar në Maqedoninë e Veriut

Press Online

Filipçe: Deri në fund të verës mund të fitojmë imunitet kolektiv

Press Online

Filloi Këshilli ministror i BE-së në të cilin vendoset për negociatat me Maqedoninë e Veriut

Press Online