MAQEDONI

Bastisje në Gostivar, konfiskohet kokainë dhe marijuhanë

Në orët e hershme të mëngjesit të sotëm (18.05.2021) njësiti për luftë kundër tregtisë së paligjshme të drogës dhe armëve në bashkëpunim me policinë e Gostivarit ka privuar nga liria 5 persona. Janë arrestuar 27 vjeçari G.D., S.S. gjithashtu 27 vjeç, I.S. 30 vjeç, F.I. 27 vjeç dhe A.B. 32 vjeç që të gjithë nga Gostivari.

Sipas raportit të MPB-së gjatë bastisjes në një objekt afarist në Gostivar, të cilin e shfrytëzon I.S. të kryer me urdhër gjyqësor, janë hasur personat e lartpërmendur, ndërkohë që është gjetur dhe konfiskuar kokainë, marijuhanë dhe lëndë tjera me mbetje të drogave narkotike. Personat në fjalë janë ndaluar në stacionin policorë dhe pas dokumentit të rastit ndaj tyre do të ngritën padi adekuate.

LAJME TË NGJAJSHME

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Press Online

Osmani-Linde: RMV tregon seriozitet të lartë në marrëdhëniet ndërkombëtare

Press Online

Maqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 2023

Press Online

Mbi 400 mijë doza të vaksinave janë aplikuar në Maqedoninë e Veriut

Press Online

Filipçe: Deri në fund të verës mund të fitojmë imunitet kolektiv

Press Online

Filloi Këshilli ministror i BE-së në të cilin vendoset për negociatat me Maqedoninë e Veriut

Press Online