MAQEDONI

Dy viktima dhe 83 raste të reja me Covid-19, qindra të shëruar

Gjatë 24 orëve të fundit në mbarë vendin nga 2.704 teste të kryera janë regjistruar 83 raste të reja me Covid-19, prej të cilëve 40 vetëm në Shkup.

Në ndërkohë nga Instituti i Shëndetit Publik njoftojnë se janë shëruar 259 pacientë, transmeton Alsat. Ndërsa betejën me Covid-19 e kanë humbur dy pacientë. Që nga fillimi i pandemisë, në vendin tonë janë regjistruar gjithsej 154.804 raste, prej të cilëve 146.302 janë shëruar, kurse 5.232 kanë ndërruar jetë. Aktualisht në vendin tonë janë 3.270 raste aktive me virusin korona.

LEXO »  Takim i zëvendësministrit për Punë të Brenshme Bushi me homologun e tij shqiptar Lamallari

LAJME TË NGJAJSHME

Fillon pastrimi i deponisë në afërsi të fshatit Rashçe

PressOnline.mk

MPB: 20 persona kanë shkelur orën policore, 108 gjoba për mosmbajtje të maskës

PressOnline.mk

Zaev: Besoj se Bullgaria do të japë mbështetje

PressOnline.mk

Sedat Peker arrestohet në Dubai?!

PressOnline.mk

Komisioni rregullator për energjetikë vendos sot për çmimet e reja të derivateve të naftës

PressOnline.mk

Uji për pije në Shkup, i sigurt dhe cilësor

PressOnline.mk