RAJON

E ndali veturën për ta kryer një shërbim mërgimtarit i vj edhin para dhe dokumente

Një vj edhje e rëndë ka ndodhur në fshatin Llugashi të Lipjanit. Një mërgimtari atje dikush ia ka thyer xhaminë e veturës dhe i ka vjedhur një çantë dore me dokumente personale,

një orë dore, një zinxhir ari dhe një shumë parash prej 113 mijë kruna suedeze, raporton Express.

Deri tash, s’ka të arr estuar për rastin.

“Fsh. Llugaxhi, Lipjan 17.05.2021-15:50. Ankuesi mashkull kosovar ka raportuar se derisa e kishte të parkuar veturën e tij me targa suedeze për një shërbim,

një person i panjohur duke i thyer xhaminë veturës i ka vj edhur një çantë dore me dokumente personale, një orë dore,

një zinxhir ari dhe një shumë parash prej 113 mijë kruna suedeze. Rasti vazhdon të hetohet”, thuhet në raport./Express

LAJME TË NGJAJSHME

Kamberi ia kujton Vuçiqit se po dialogon me familjarë të të vrarëve nga Serbia

Press Online

Osmani: Drejtësia, parakusht për paqe të qëndrueshme mes Kosovës dhe Serbisë

Press Online

Daçiq: Zor se mund të arrihet konsensus për Kosovën

Press Online

Gjermania lehtëson masat për kosovarët që duan të udhëtojnë

Press Online

Shtëpia e Bardhë njofton për ndarjen e vaksinave, e fut në listë edhe Kosovën

Press Online

Serbia po e pret me padurim adresimin e Vuçiqit për dialogun

Press Online