SPORT

Gurë, shashka e flakadanë, tifozët e skuadrës gjermane përplasen me policinë (Video)

Një total prej 185 oficerësh policie u plagosën të dielën në trazirat e ndodhura në përfundim të ndeshjes në shtëpi të Dynamo Dresden , me të cilën klubi gjerman vulosi ngjitjen në Bundeligën 2.

Teksa ditën e djeshme luhej ndeshja ndaj Turgucu, e cila vulosi fatet e sezonit, tifozët e Dinamos dëshironin me çdo kusht të ishin në stadium për të përkrahur skuadrën e tyre.

Megjithatë, për shkak të rregullave të vendosura nga qeveria për shkak të pandemisë, policia i ka ndaluar që të futeshin në stadium. Për këtë, tifozët u përpoqën të thyejnë vijën e policisë në drejtim të stadiumit, por hasën në rezistencën e këtyre të fundit.

Mediat gjermane raportojnë se në rrugë janë parë skena lufte ku shumë sende dhe flakadanë janë hedhur në drejtim të forcave të rendit të cilat e kanë pasur të vështirë për t’u përballur me turmën e tifozëve.

Mësohet se janë arrestuar edhe disa persona, të cilët mendohet se janë nismëtarët e dhunës të ndodhur në rrugët e Dresdenit.

LEXO »  Ronaldo apo Messi/ Usain Bolt jep përgjigjen

LAJME TË NGJAJSHME

Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

PressOnline.mk

Serbi shau me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij (VIDEO)

PressOnline.mk

Austria mposht Maqedoninë e Veriut

Press Online

Evropa është gati për festë futbolli

PressOnline.mk

Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar(VIDEO)

PressOnline.mk

Renova vazhdon bashkëpunimin me Gafurin dhe Sadikin

PressOnline.mk