KURIOZITETE

Kjo ësht supermakina që s’do të mund ta blejnë as miliarderët

Marka Abarth do të prodhojë një supermakinë që nuk mund të blihet as nga miliarderët.

Abarth 1000 sp është pasardhësja e makinës me të njëjtin emër që në vitet ’60 fitoi gara rezistence, falë peshës së saj të lehtë dhe shpejtësisë maksimale prej 230 km/h.

E veçanta është se do të ketë vetëm një ekzemplar të kësaj makine të gjeneratës së re, që nuk do të jetë për shitje, por do të mund të shihet vetëm në ekspozita.

LEXO »  Florenc Hoxha ndalon Iftarin e shtruar nga Elvis Naçi

LAJME TË NGJAJSHME

A duhet të kërkojnë leje gjyshërit për të puthur nipat/mbesat e tyre?

PressOnline.mk

Bujku 84 vjeçar që s’kishte dëgjuar kurrë për Youtube bëhet aksidentalisht yll i Youtube

PressOnline.mk

Astronomët zbulojnë një yll 100 herë më të madh se Dielli

PressOnline.mk

Sot “parajsa në tokë”, por si dukeshin Maldivet shumë vite më parë

PressOnline.mk

Moderatorja kosovare ia pren veshin gazetarit në transmetim direkt (Video)

PressOnline.mk

Ky është qyteti më i mirë për të jetuar, sipas “The Economist”

PressOnline.mk