KURIOZITETE

Koloneli amerikan: Takohemi me UFO pothuajse çdo ditë!

Ryan Graves zbuloi se ai dhe anëtarët e tjerë të njësisë së tij luftarake F / A-18 shpesh hasnin UFO në zonën e ndalimit të fluturimeve në juglindje të Virginia Beach. Ai thotë se në dy vitet e ardhshme nuk kishte pothuajse asnjë ditë pa parë diçka të pazakontë në qiell. Sipas Ryan, ushtria i quajti këto fenomene “fenomene ajrore të paidentifikuara”, ose NVF.

“Jam sinqerisht i shqetësuar. Nëse do të ishin aeroplanë nga një vend tjetër, atëherë ky është një problem i madh. Sidoqoftë, meqë ato duket se janë disi të ndryshme, ne nuk jemi shumë të etur për të përballuar problemin. “Ne jemi të kënaqur të injorojmë faktin se ata janë këtu dhe se na shikojnë çdo ditë.”

“Imagjinoni një aeroplan që mund të fluturojë me një shpejtësi prej 21,000 kilometra në orë, që mund t’i shpëtojë radarit dhe të fluturojë përmes ajrit, ujit dhe ndoshta hapësirës, ​​dhe në të njëjtën kohë nuk ka shenja të dukshme të ndonjë shtytjeje, pa krahë dhe si e tillë atyre. sfidon efektet natyrore të gravitetit. “Kjo është pikërisht ajo që ne po shohim,” tha Luis Elizondo, një ish-punonjës i Pentagonit i cili ka punuar për vite me radhë për të hetuar vëzhgimet e UFO-ve.

Pyetja mbetet nëse këto janë avionë të përparuar të bërë nga njeriu apo ende fluturojnë objekte me origjinë jashtëtokësore.

Vitin e kaluar pashë një rritje të UFO-ve në Shtetet e Bashkuara, me banorët e Nju Jorkut që raportuan 300 takime të pashpjegueshme, më të shumtat në historinë e Mollës së Madhe. Disa pretendojnë se ato janë aeroplanë armik që mbledhin informacione në lidhje me Shtetet e Bashkuara.

LEXO »  Studimi: Uji me klor i pishinës “mund të vrasë” koronavirusin në 30 sekonda

LAJME TË NGJAJSHME

A duhet të kërkojnë leje gjyshërit për të puthur nipat/mbesat e tyre?

PressOnline.mk

Bujku 84 vjeçar që s’kishte dëgjuar kurrë për Youtube bëhet aksidentalisht yll i Youtube

PressOnline.mk

Astronomët zbulojnë një yll 100 herë më të madh se Dielli

PressOnline.mk

Sot “parajsa në tokë”, por si dukeshin Maldivet shumë vite më parë

PressOnline.mk

Moderatorja kosovare ia pren veshin gazetarit në transmetim direkt (Video)

PressOnline.mk

Ky është qyteti më i mirë për të jetuar, sipas “The Economist”

PressOnline.mk