MAQEDONI

Maqedoni: E hëna e ardhshme ditë pushimi për të gjithë qytetarët

Ministria për Punë dhe Politikë Sociale informon se e hëna e ardhshme (24 maj) është ditë jo pune për të gjithë qytetarët.

Më 24 maj është festa e “Shën Kirilit dhe Metodit”, sipas Ligjit për Festa në RMV.

MPPS në njoftim gjithashtu ua uron të gjithë qytetarëve këtë festë./Telegrafi/

LEXO »  Rusia shpall non-grata një diplomat të Maqedonisë

LAJME TË NGJAJSHME

Një viktimë dhe katër të infektuar të ri me Kovid-19, bilanci i 24 orëve të fundit

PressOnline.mk

Pollogu i “zhytur” në mbeturina, ministri Nuredini me porosi për krerët e komunave: Mësohuni të tërhiqni fonde

PressOnline.mk

Përdori test PCR të falsifikuar – gjobitet me 2 mijë euro

PressOnline.mk

Stoltenberg: Dyert e NATO-s janë të hapura

PressOnline.mk

Fillon pastrimi i deponisë në afërsi të fshatit Rashçe

PressOnline.mk

MPB: 20 persona kanë shkelur orën policore, 108 gjoba për mosmbajtje të maskës

PressOnline.mk