SPORT

Mediat, Benzema në listën e Deshampit?!

Ylli i Real Madridit, Karim Benzema pas shumë viteve mund të ftohet për Kampionatin Evropianin 2020. Sulmuesi u pezullua nga Kombëtarja e Francës pas një skandali ndaj bashkëkombësit, derisa trajneri Didier Deshamp vendosi të mos e ftojë më asnjëherë.

Sipas L’Equipe, Deshamp është duke konsideruar të ftojë Benzeman, që është duke kaluar në super formë te gjiganti spanjoll. Ndërkohë, pas disa javëve do bëhet zyrtare lista e Francës, ku ndoshta do këtë befasi edhe pse Deshamp në konferencë për media kishte thënë se nuk është ‘babagjysh”.

LEXO »  Angellovski: Kazakistani është kundërshtar i fortë dhe meriton respektin

LAJME TË NGJAJSHME

Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

PressOnline.mk

Serbi shau me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij (VIDEO)

PressOnline.mk

Austria mposht Maqedoninë e Veriut

Press Online

Evropa është gati për festë futbolli

PressOnline.mk

Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar(VIDEO)

PressOnline.mk

Renova vazhdon bashkëpunimin me Gafurin dhe Sadikin

PressOnline.mk