MAQEDONI

Qeveria e Maqedonisë sot vendos për propozimin që ora policore të vazhdohet deri më 1 qershor

Qeveria e Maqedonisë së Veriut sot do të mbajë seancë në të cilën do të vendosë për propozimet e Komisionit për Sëmundje Infektive, që ora policore dhe masat tjera kufizuese të vazhdohen deri më 1 qershor.

Në seancën, e cila rregullisht mbahet ditën e martë, pritet të sillet vendim për vazhdimin e masave restriktive aktuale.

Me këtë, parashihet që ora policore të vazhdojë të fillojë në ora 00:00 dhe të mbarojë në ora 04:00, ndërkaq kafenetë të punojnë deri në ora 23:00.

Këto masa duhej të vlenin deri sot, më 18 maj, por KSI-ja rekomandoi që të vazhdohen deri më 1 qershor./Telegrafi

LEXO »  MASH Maqedoni: Bojkotimi i mësimit është në dëm të nxënësve

LAJME TË NGJAJSHME

Stoltenberg: Dyert e NATO-s janë të hapura

PressOnline.mk

Fillon pastrimi i deponisë në afërsi të fshatit Rashçe

PressOnline.mk

MPB: 20 persona kanë shkelur orën policore, 108 gjoba për mosmbajtje të maskës

PressOnline.mk

Zaev: Besoj se Bullgaria do të japë mbështetje

PressOnline.mk

Sedat Peker arrestohet në Dubai?!

PressOnline.mk

Komisioni rregullator për energjetikë vendos sot për çmimet e reja të derivateve të naftës

PressOnline.mk