SPORT

Trippier vazhdon kontratën me Atleticon

Mbrojtësi i krahut të djathtë, anglezi Kieran Trippier nuk do të largohet nga Atletico Madridi në fund të këtij sezoni.

E përditshmja spanjolle “AS” ka bërë të ditur se Trippier ka arritur marrëveshje me Atletico Madridin për rinovimin e kontratës edhe për një vit. Thuhet se marrëveshja mes palëve është arritur dhe gjithçka do të bëhet zyrtare brenda një kohe të shkurtër.

Trippier ka kontratë me Atleticon deri në vitin e ardhshëm por me marrëveshjen e rinovimit, ai do të jetë pjesë e ekipit deri në verën e vitit 2023. 30-vjeçar prej vitit 2019 është pjesë e Atleticos kurse këtë sezon ka asistuar gjashtë herë në 27 paraqitje në La Liga.

LEXO »  Zidane përfundimisht ndahet nga Real Madrid

LAJME TË NGJAJSHME

Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

PressOnline.mk

Serbi shau me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij (VIDEO)

PressOnline.mk

Austria mposht Maqedoninë e Veriut

Press Online

Evropa është gati për festë futbolli

PressOnline.mk

Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar(VIDEO)

PressOnline.mk

Renova vazhdon bashkëpunimin me Gafurin dhe Sadikin

PressOnline.mk