SPORT

UEFA: 1.700 deri më 2.000 bileta për tifozët nga Maqedonisë

UEFA ka informuar se prej 17 e deri më 26 maj do të nis shitja e biletave për tifozët nga Maqedonia , të cilët mund të aplikojnë për një sfidat e Maqedonisë në EURO 2020, në Bukuresht, ndaj Austrisë dhe Ukrainës.

Lajmi i mirë është se tifozët mund të shkojnë në Rumani me test negative për “Covid 19”, që do të jetë valid për tërë qëndrimin në Bukuresht. Sipas informtave të fundit rreth 1.700 e deri më 2000 mijë bileta janë në shitje online, ndërsa një pjesë është e rezervuar për sponsorët ose mysafirët e FFM-së.

Ndryshe për çdo takim në Bukuresht , në shitje do të jenë rreth 13 mijë bileta që është 25 për qind nga kapaciteti i plotë i stadiumit në Bukuresht.

LAJME TË NGJAJSHME

Angelovski largohet nga Maqedonia

Press Online

Zvicra në fazën nokaut të Euro 2020

Press Online

EURO 2020 | Holanda me tjetër fitore bindëse, Maqedonia largohet pa pikë të fituar

Press Online

City ka bërë ofertë zyrtare për Harry Kanen

Press Online

Hazardi insiston se mund të bëhet lider i Realit

Press Online

Napoli i ofron kontratë të re Meretit

Press Online