BOTA

Zvicra shton edhe disa vende të reja në listën e karantinës

Shteti zvicëran shpesh shton dhe zbret vendet nga lista në bazë të niveleve të infeksionit

Zvicra ka azhurnuar listën e saj të detyrueshme të karantinës efektive më 17 maj, duke shtuar disa vende ndërsa heq të tjerët, duke përfshirë disa zona të Italisë dhe Austrisë.
Disa vende janë shtuar në listën e karantinës së detyrueshme të Zvicrës.

Këtu përfshihen Kosta Rika, Gjeorgjia, Irani, Kolumbia, Letonia, Moldavia dhe Mongoli.

Rajoni i Basilicata i Italisë është shtuar gjithashtu në listë.

Reklame
Disa zona janë gjithashtu tani jashtë listës, pasi janë hequr në 6 maj.
Vendet e Armenisë, Bosnjë / Hercegovinës, Bullgarisë, Greqisë, Jordanisë, Kosovës, Libanit, Malit të Zi, Maqedonisë së Veriut, San Marinos, Republikës Çeke dhe Ukrainës janë hequr nga lista, shkruan The Local, përcjell albinfo.ch.

Rajonet e Emilia Romagna, Friuli dhe Toskana në Itali së bashku me Burgenland, Carinthia, Austria e Poshtme dhe Vjena në Austri janë hequr gjithashtu.
Zvicra shpesh shton dhe zbret vendet nga lista në bazë të niveleve të infeksionit.

Ndërsa në disa raste, një shtesë e re do të shpallet me efekt të menjëhershëm, në raste të tjera vendet i shtohen listës disa ditë pas njoftimit.
Në vendet që ndajnë një kufi me Zvicrën, shtohen rajone sesa i gjithë vendi. /albinfo/

LEXO »  Ky do të jetë koalicioni i ri qeverisës i Izraelit, me islamistët arabët brenda

LAJME TË NGJAJSHME

Biden: NATO është “jetësore” për të ruajtur sigurinë amerikane

PressOnline.mk

Zvicra nuk e voton ligjin e ri të klimës për të ndihmuar në uljen e emetimeve të karbonit

Press Online

Putin: Marrëdhëniet me SHBA-në në nivel më të keq në vitet e fundit

Press Online

“Mami, kam frikë”! Nëna var vajzën nga ballkoni si ndëshkim, 3 vjecarja bie dhe ndërron jetë!

PressOnline.mk

Gruaja që lindi 10 foshnje radhazi, thyen rekordin botëror Guinness

PressOnline.mk

Shpërthen Covid-19 në hotelin e stafit të Angela Merkel

PressOnline.mk