KRONIKA E ZEZË

Pas aksidentit tragjik, sot ditë zie në Shtime

Kryetari i Shtimes Naim Ismajli ka shpallur të hënën ditë zie në këtë komunë në shenjë nderimi për katër anëtarët e familjes Ramadani, të cilët humbën jetën tragjikisht në një aksident trafiku.

Në vendimin e kryetarit Ismajli bëhet e ditur se të gjitha angazhimet institucionale të parapara për këtë ditë do të pezullohen dhe të gjithë flamujt e vendosur në institucionet komunale, do të ulen në gjysmështizë.

Ndryshe, në aksidentin e djeshëm në Koshare të Ferizajt janë lënduar edhe tre persona të tjerë, dy prej të cilëve pas trajtimit në QKMF në Ferizaj janë liruar për në shtëpi, ndërsa një tjetër person është dërguar për trajtim mjekësor në QKUK – Prishtinë.

Lidhur me rastin është arrestuar njëri nga ngasësit e dy automjeteve që ishin pjesë e aksidentit të trafikut.

Kryetari i Komunës së Ferizajt Agim Aliu ka shprehur tronditjen e tij lidhur me rastin dhe ka kërkuar zbardhjen e shkaqeve që çuan deri te ngjarja tragjike.

LAJME TË NGJAJSHME

Arrestohet në Bllacë 38 vjeçari nga Shkupi

Press Online

Në Shkup 180 vozitës të sanksionuar

Press Online

Arrestohen 6 persona në Kosovë, konfiskohen mbi 82 kilogramë drogë

Press Online

Për gjashtë orë 63 gjoba për drejtim të shpejtë të automjetit në Tetovë dhe Gostivar

Press Online

Rrihen mes vete dy pushues nga Kosova me dy vëllezër nga Shqipëria

Press Online

Plagosje me armë në Llojan të Kumanovës

Press Online