KULTURË

Premiera e trailerit për serialin e ri aksion maqedonas me titull “BLACK OPS”

Ngjarja promovuese për atë që ata e quajnë këtë veprim të ri shpërthyes të filmit, u zhvillua mbrëmë në pllajën përpara City Mall, dhe premiera e rimorkios së BLACK OPS ishte e një lloji të mbyllur në kinemanë “Cineplex”.

Shumë emra të famshëm maqedonas, përfshirë David Mukka, Hristijan Taskovski – Tasko, Stefan Lazarov, Tamara Todevska, Ana Stojanovska, Igor Dzambazov – janë pjesë e kësaj serie veprimi.

Ndryshe, seriali është prodhuar nga Artistic Film Production, nën drejtimin e Billy D. (Billy Durmishovski).

“Black Ops” është një seri që ndjek William Connor, një ushtar amerikan, përballur me sfidat më të vështira dhe vështirësitë më të mëdha në jetë. Përmes një grupi rrethanash jashtëzakonisht konfuze, ai fillon të mbledhë pjesët e humbura të një enigme jashtëzakonisht enigmatike dhe të errët që e çon atë në Ballkan në Evropën Lindore dhe mundësinë e shpëtimit të familjes së tij të rrëmbyer. Me ndihmën e miqve të tij Babic dhe Nora, Connor arrin të fillojë të kërkojë dobësitë e kundërshtarit të tij Satar, për të zbuluar se midis hijeve të krimeve të Satarit fshihet një armik shumë më delikat dhe i rrezikshëm.

LAJME TË NGJAJSHME

Buxhovi plotëson faqen elektronike me libra të tjerë falas

Press Online

Megan Fox protagoniste e filmit horror “Till Death”

Press Online

Meghan Markle e ka publikuar librin për fëmijë “The Bench”

Press Online

Artisti që shpenzon qindra orë për të sjellë portrete që duken si fotografi

Press Online

La Tradition / Kënga e shitësit të misrave nga Prizreni në rrugicat e errëta të Kostandinopojës në tetor të 1886

Press Online

“Muzeu i Kulturës Arbëreshe” vlerësohet me çmim nga Ministria e Kulturës në Itali

Press Online