RAJON

Biznesmeni frymëzohet nga Tom Cruise, ul helikopteri e tij brenda një lokali në plazh

Ata që panë të shtunën e kaluar uljen e helikopterit të tij në Mykonos pranë një bari në plazh, mbeten të habitur.

Sipas mediave greke kjo nuk është hera e parë që biznesmeni në fjalë bën një ulje të ngjashme në mënyrë që të impresionojë turmat ose të paktën kështu mendon se ndihen kur shohin helikat që shkaktojnë një stuhi rëre.

”Ai e ka bërë këtë disa herë në të kaluarën, por asnjëherë nuk është sanksionuar”, tregon një agjent i ishullit për protothema.gr .

Sidoqoftë, ajo që ai bëri automatikisht rrezikoi sigurinë e të pranishmëve, të cilët ikën nga plazhi sapo panë që piloti ishte i vendosur ta ulte atë brenda shiritit të plazhit.

Por biznesmeni Vassilis Hitos, nënkryetar i kompanisë CHITOS SA, që është piloti dhe pronari i helikopterit dha versionin e tij të incidentit, duke pretenduar se ishte një ulje e sigurt që nuk rrezikonte ata që ishin në lokalin e plazhit në atë kohë.

“Ne nuk kishim ndërmend të bënim shfaqje, as nuk kishim nevojë. Ata na treguan një pikë uljeje, ne ishim në atë pikë, pamë se ishte e pastër dhe jo e rrezikshme dhe kështu që morëm qasjen më të shpejtë për të mos krijuar problemin më të vogël “, tha biznesmeni, i cili tha se ishte i bezdisur nga shtrirja e çështjes.

Siç duket biznesmeni është i frymëzuar nga filmat e Tom Cruis, ”Mission : Impossible” dhe ndërsa një tjetër “Ethan Hunt” uli helikopterin në rërë me një tjetër pasagjer në mënyrë që të bënte përshtypje klientëve të barit të plazhit, në vend që të përpiqej të ulej në një të izoluar dhe të sigurt vend.

LEXO »  Iftari brenda luksit të Behgjet Pacollit, thotë se shtëpia e tij është si e çdo kujt tjetër (VIDEO)

LAJME TË NGJAJSHME

Mbi 100 mijë qytetarë të Kosovës vaksinohen kundër COVID-19

PressOnline.mk

Hoxha: Sa të shpifura janë gratë që postojnë foto me familjen e tyre e jo me burrin, vjehrritë e kunatat

PressOnline.mk

Dy autobusë nga Serbia raportohet se s’u lejuan të hyjnë në Kosovë

Press Online

Philips: Vetëm SHBA ka kapacitetin për të obliguar marrëveshjen finale me Serbinë

PressOnline.mk

Eskalon situata ku po mbaheshin gara me vetura, rreth 60 persona i vërsulen policisë

PressOnline.mk

DASH mbështet hapjen e negociatave me Shkupin dhe Tiranën

PressOnline.mk