SPORT

E bujshme/ Zidane mund të marrë drejtimin e Kombëtares së madhe!

Zinedine Zidane është duke pritur shkarkimin e Didier Deschamp për të marrë drejtimin e kombëtares së Francës.

Trajneri aktual i “Gjelave” ka kontratë deri në vitin 2022, por nëse nuk triumfon në ‘Euro 2020’ mund të jep dorëheqjen. Emri më i përfolur për të marrë drejtimin e Francës pas Europianit është Zinedine Zidane.

48-vjeçari u largua nga posti i Realit për të dytën herë në sezonin 2020/21 dhe tashmë është zëvendësuar nga Carlo Ancelotti.

LEXO »  Pirlo shpreson që Dybala të mbetet te Juventusi

LAJME TË NGJAJSHME

Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

PressOnline.mk

Serbi shau me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij (VIDEO)

PressOnline.mk

Austria mposht Maqedoninë e Veriut

Press Online

Evropa është gati për festë futbolli

PressOnline.mk

Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar(VIDEO)

PressOnline.mk

Renova vazhdon bashkëpunimin me Gafurin dhe Sadikin

PressOnline.mk