MAQEDONI

Filipçe falenderon Erdoganin për dhurimin e 30 mijë vaksinave

Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe njoftoi se sot në vend kanë mbërritur 30 mijë vaksina “Sinovac”, donacion nga Republika e Turqisë. Filipçe tha se për një kohë të shkurtër vaksinat do të shpërndahen në pikat e vaksinimit në të gjithë vendin.

“Edhe një herë dua të shpreh mirënjohjen time për Republikën e Turqisë dhe Presidentin Rexhep Tajip Erdogan për mbështetjen e tyre, por mbi të gjitha, për shpërndarjen e shpejtë të sasisë së premtuar, e cila është shumë e rëndësishme për ne”, ka shkruar mes tjerash ministri Filipçe.

LAJME TË NGJAJSHME

Shaqiri: Zhvillimi i uebfaqeve të reja dhe të unifikuara drejtë realizimit

Press Online

Komuna e Çairit me aksion për dhurimin e gjakut

Press Online

Ademi realizoi takim online me kolegun e tij portugez Luis Santos

Press Online

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Press Online

Osmani-Linde: RMV tregon seriozitet të lartë në marrëdhëniet ndërkombëtare

Press Online

Maqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 2023

Press Online