KURIOZITETE

Mërgimtarët në Zvicër nuk e dinë se kur është shpallur pavarësia e Kosovës

Disa mërgimtarë në Zvicër nuk ia kanë haberin se kur është shpallur Pavarësia e Kosovës.
Emisionet e dashurisë janë bërë ‘trend’ tek shqiptarët dhe ka interesim të madh nga ana e publikut për t’i përcjellë.

Shumë herë, këto emisione janë pre e kritikave për përmbajtjen që ia servojnë publikut, e cila nuk është aspak e përshtatshme për shikuesit.
Edhe diaspora në Zvicër është bërë me emision të dashurisë, bëhet fjalë për emisionin “My love story”.
Në puntantën e radhës të këtij emisioni, konkurrentve iu bënë disa pyetje për të kuptuar se sa dinë për Kosovën.

Por, disa prej vajzave nuk e kishin idenë se me cilën datë është shpallur pavarësia e Kosovës, duke dhënë kështu disa opsione.
“Më 2007”, thotë njëra, kur u pyet.
“Send s’kam lidhje me Kosovë”, përgjigjet tjetra.

Ndërsa, njëra konkurrente thotë se e di vetëm se është shpallur në vitin 2008, por nuk e di datën dhe muajin.
Por, krejt në fund, njëra nga konkurrentet edhe pse në mëdyshje, përgjigjet saktë, duke thënë “Më duket 17 shkurt”.
Ndiqeni videon e mëposhtme nga minuta 2:43 deri më 3:07, për t’i parë përgjigjet e mërgimtareve.

LEXO »  Trashëgimtarët e Michael Jacksonit fitojnë apelin kundër HBO-së

LAJME TË NGJAJSHME

Bujku 84 vjeçar që s’kishte dëgjuar kurrë për Youtube bëhet aksidentalisht yll i Youtube

PressOnline.mk

Astronomët zbulojnë një yll 100 herë më të madh se Dielli

PressOnline.mk

Sot “parajsa në tokë”, por si dukeshin Maldivet shumë vite më parë

PressOnline.mk

Moderatorja kosovare ia pren veshin gazetarit në transmetim direkt (Video)

PressOnline.mk

Ky është qyteti më i mirë për të jetuar, sipas “The Economist”

PressOnline.mk

Ringjallet pas 24 mijë vjetësh një gjallesë në Siberi

PressOnline.mk