SPORT

Mesfushori shqiptarë gjithnjë e më afër Romës

Sipas “gianlucadimarzio.com”, Granit Xhaka dhe Rui Patrisio janë shumë afër që të bëhen lojtarë të AS Roma. Sipas artikullit, Arsenali e ka ulur kërkesën e tyre fillestare prej 25 milionë funtesh dhe tani janë gati të pranojnë një ofertë prej 17.5 milionë eurosh për kartonin e Xhakës.

Ndërkohë Roma dëshiron ta reduktojë atë deri në 15 milionë në mënyrë që ta përfundojnë marrëveshjen.

Palët janë afruar drejt marrëveshjes dhe arsye për këtë thuhet të jetë dëshira e madhe e Xhakës për tu menaxhuar nga Hoze Murinjo dhe për ta veshur fanellën e Romës.

LAJME TË NGJAJSHME

Qeveria britanike pajtohet që të lejojë 60 mijë tifozë në “Wembley”

Press Online

UEFA nuk ka plan për lëvizjen e gjysmëfinaleve dhe finales nga “Wembly”

Press Online

Angelovski largohet nga Maqedonia

Press Online

Zvicra në fazën nokaut të Euro 2020

Press Online

EURO 2020 | Holanda me tjetër fitore bindëse, Maqedonia largohet pa pikë të fituar

Press Online

City ka bërë ofertë zyrtare për Harry Kanen

Press Online