MAQEDONI

Mot i paqëndrueshëm me kushte për shi dhe breshër

Moti sot do të jetë i ndryshueshëm me vranësira dhe periudha me diell. Pasdite në shumë vende do të mbizotëroje mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erë të fortë, njoftojnë nga Instituti Hidrometeorologjik. Në nivel lokal do të ketë shi me intensitet më të madh në periudha të shkurtra kohore, do të ketë shkarkime elektrike më të shpeshta dhe breshër, transmeton Alsat. Temperatura minimale do të jetë në intervalin prej 8 deri në 15, ndërsa maksimalja do të arrijë 22 deri në 30 gradë Celsius.
Në Shkup, moti do të jetë me vranësira të ndryshueshme. Në mesditës dhe pasdite pritet mot i paqëndrueshëm me shi të rrëmbyeshëm, shtrëngata dhe erë të fortë. Temperatura minimale do të bjerë në 13, ndërsa maksimalja do të arrijë 27 gradë Celsius.

LAJME TË NGJAJSHME

Komuna e Çairit me aksion për dhurimin e gjakut

Press Online

Ademi realizoi takim online me kolegun e tij portugez Luis Santos

Press Online

Gjykimi kundër Jordan Kamçevit fillon më 16 korrik

Press Online

Osmani-Linde: RMV tregon seriozitet të lartë në marrëdhëniet ndërkombëtare

Press Online

Maqedonia e Veriut me OSBE-në do të kryesojë në vitin 2023

Press Online

Mbi 400 mijë doza të vaksinave janë aplikuar në Maqedoninë e Veriut

Press Online