SPORT

Renova vazhdon bashkëpunimin me Gafurin dhe Sadikin

Skuadra e Renovës konfirmoi se edhe në sezonin e ardhshme, fanellën e skuadrës nga Xhepçishti, do të veshin Argjend Gafuri dhe Burim Sadiki. Që të dy lojtarët kanë rënë dakord që të firmosin kontratën njëvjeçare me skuadrën nga Xhepçishti. Që të dy futbollistët janë me mjaft eksperiencë, pasi që plot 14 vite janë me skuadrën e Renovës.

Ndryshe skuadra nga Xhepçishti pas vete ka lënë sezonin turbulentë dhe mbijetesën në Ligën e Parë Futbollistike të Maqedonisë me sfidën e balotazhit. Menjëherë pas fitores, pas ekzekutimit të penlative, skuadra e Renovës vazhdoi bashkëpunimnin me trajnerin Qatip Osmanin.

LEXO »  Ronaldo “frikacaku” i madh në “murin” e futbollistëve

LAJME TË NGJAJSHME

Sejdini flet për përplasjen, Arnautoviç – Alioski!

PressOnline.mk

Serbi shau me nënë futbollistin shqiptar të Maqedonisë, letër UEFA-s për përjashtimin e tij (VIDEO)

PressOnline.mk

Austria mposht Maqedoninë e Veriut

Press Online

Evropa është gati për festë futbolli

PressOnline.mk

Gati për “Euro 2020”, ceremonia e hapjes nis me këngëtarin shqiptar(VIDEO)

PressOnline.mk

Mesfushori shqiptarë gjithnjë e më afër Romës

PressOnline.mk