MAQEDONI

Veliaj dhe Arifi hapin panelin ekonomik të USHBR në Tiranë

UNIONI I BASHKIVE SHQIPTARE NË RAJON

Mgid
Mgid

Банките се бесни! Користејќи го овој трик ќе добиете 976 € на час
Stellar
MBLEDHJA E ASAMBLESË SË PËRGJITHSHME TË UBSHR-së

FORUMI EKONOMIK

DHE TURIZMI RAJONAL – MUNDËSITË PËR TË RINJTË E RAJONIT

Sot në Tiranë në 143 vjetorin e Lidhjes së Prizrenit, jam pjesëmarrëse në forumin për zhvillim ekonomik dhe turizmit rajonal të Unionit të bashkive shqiptare në rajon.

Në forum u diskutuan dhe u ndanë eksperienca midis anëtarëve të UBSHR në lidhje me tematikat e mëposhtme:

– “Tirana European Youth Capital 2022” si mundësi zhvillimi, promovimi dhe integrimi për rininë e rajonit në një platformë të përbashkët turistike- ekonomike – sociale – kulturore për anëtarët e UBSHR-së, si dhe

– Rajoni i Ballkanit Perëndimor dhe qytetet shqipfolëse – pasuritë kulturore, turistike si dhe ndikimi i tyre në zhvillimin ekonomik-social të qyteteve tona.

Në forum u vendos që në një të ardhme të afërt të bëhet hapja e 2 zyrave plotësuese administrative të sekretariatit të USHBR edhe atë në Tetovë dhe Prishtinë.

Gjithashtu prej sot familjes së madhe të USHBR-së i shtohen edhe komunat e Bujanocit dhe Gjirokastrës.

#USHBR #Tirana 🤝

LEXO »  Bastisje në Gostivar, konfiskohet kokainë dhe marijuhanë

LAJME TË NGJAJSHME

Pollogu i “zhytur” në mbeturina, ministri Nuredini me porosi për krerët e komunave: Mësohuni të tërhiqni fonde

PressOnline.mk

Përdori test PCR të falsifikuar – gjobitet me 2 mijë euro

PressOnline.mk

Stoltenberg: Dyert e NATO-s janë të hapura

PressOnline.mk

Fillon pastrimi i deponisë në afërsi të fshatit Rashçe

PressOnline.mk

MPB: 20 persona kanë shkelur orën policore, 108 gjoba për mosmbajtje të maskës

PressOnline.mk

Zaev: Besoj se Bullgaria do të japë mbështetje

PressOnline.mk