BOTA

Shpërthen Covid-19 në hotelin e stafit të Angela Merkel

Një vatër e Covid shpërtheu në një hotel në Cornwall në Mbretërinë e Bashkuar ku po qëndrojnë dy oficerë të sigurimit të Angela Merkel në kuadër të samitit të G7. Lajmi njoftohet nga mediat gjermane sipas të cilave, një anëtar i stafit të saj është vetëkarantinuar paraprakisht.

Një zëdhënës i kancelares gjermane siguroi se incidenti nuk do të ketë ndikim në pjesëmarrjen e kancelares gjermane dhe delegacionit të saj në G7 në Carbis Bay, e cila do të arrijë në Cornwall, Angli, rreth mesditës.

LAJME TË NGJAJSHME

SHBA mund të ngadalësojë procesin e largimit nga Afganistani

Press Online

Putin: Jemi gati për bashkëpunim të ndershëm me Evropën

Press Online

Italia heq maskat në fund të qershorit

Press Online

Presidenti i Filipineve: Vaksinohuni ose do të përballeni me burg

Press Online

Mbyllen 200 tempuj fetarë në Indi, shkak përhapja e koronavirusit

Press Online

OKB: Mbi 19,000 fëmijë, viktima të dhunës në zonat e konfliktit

Press Online