RAJON

Dy autobusë nga Serbia raportohet se s’u lejuan të hyjnë në Kosovë

Dy autobusë me mbi 80 persona nuk janë lejuar të hyjnë nga Serbia në Kosovë nga pika e Jarinjes në veri, kanë raportuar mediat serbe.

Sipas raportimit të B92, njëri ka qenë me pelegrinë që kanë pasur për qëllim vizitat në vendet e shenjta për ta dhe i dyti me alpinistë.

Drejtori i zyrës për Kosovën në qeverinë serbe, Petar Petkoviq, e ka cilësuar ngjarjen si incident e provokim nga autoritetet e Prishtinës në prag të rifillimit të dialogut.

Policia e Kosovës nuk ka mohuar apo konfirmuar raportimin e mediave serbe.

LAJME TË NGJAJSHME

Dy shtete ofrojnë garanci për lirimin e Hashim Thaçit nga paraburgimi

Press Online

Pikturë murale në Beograd për Mladiqin

Press Online

Vllasi: Edhe pse dialogu po zhvillohet në Bruksel, roli i SHBA-së do të jetë vendimtar

Press Online

Serwer: Është koha që Washingtoni t’i tregojë Serbisë se NATO do t’i mbrojë fqinjët nga Beogradi

Press Online

Kosovë, besimtarët myslimanë falin Kurban Bajramin

Press Online

Tiranë, mijëra besimtarë myslimanë festuan Kurban Bajramin

Press Online