MAQEDONI

Austria mposht Maqedoninë e Veriut

Austria ka arkëtuar tri pikët e para në Euro 2020, duke mposhtur Maqedoninë e Veriut. Ndeshja e zhvilluar të dielën përfundoi me rezultat 3-1.

Goli i parë erdhi nga skuadra e Austrisë, ku Stefan Lainer realizoi për 1-0 në minutën e 18-të. Pak minuta më vonë, 37-vjeçari Goran Pandev barazoi shifrat pas një gabimi të mbrojtjes. Me këtë rezultat ekipet shkuan në pushim.

Me të nisur pjesa e dytë, austriakët ndërmorën aksione të shpeshta në kërkim të golit. Kjo u arrit në minutën e 78-të, ku Michael Gregoritsch e kaloi për herë të dytë Austrinë në epërsi.

Goli i fundit në ndeshje u realizua nga sulmuesi Marko Arnautoviq.

Me këtë fitore, Austria është në vendin e parë të Grupit C.

Për Maqedoninë e Veriut sonte debutoi futbollisti shqiptar Egzon Bejtullai.

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

Dybala do të mbetet te Juventusi

Press Online

Liverpooli pas Kessiet

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online