MAQEDONI

MPB: 20 persona kanë shkelur orën policore, 108 gjoba për mosmbajtje të maskës

Nga mesnata e deri në ora 04:00 të ditës së sotme Ministria për Punë të Brendshme ka konstatuar 20 shkelje të orës policore.

Nga ky dikaster gjithashtu njoftojnë se gjatë 24 orëve të fundit janë shqiptuar edhe 108 gjoba për mosmbajtje të maskës mbrojtëse si preventiv për parandalimin e përhapjes së Kovid-19.

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Arjanit Hoxha zgjidhet shef i shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

Press Online