MAQEDONI

Sedat Peker arrestohet në Dubai?!

Një gazetar turk, ka raportuar se krimineli, Sedat Peker është arrestuar në Dubai, pasi paraprakisht, autoritetet turke kishin shpallur fletëarrest për të.

Peker, krahas që në Turqi njihet si njëri ndër kryesorët e orgnizatës kriminale, në Maqedoninë e Veriut është i përfshirë një një rast për falsifikim të pasaportave.

Informacionin për arrestimin e tij, e ka bërë të ditur gazetari Alisher Delek./TV21

 

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Arjanit Hoxha zgjidhet shef i shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

Press Online