MAQEDONI

Zaev: Besoj se Bullgaria do të japë mbështetje

Kryeministri i Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev nga Brukseli ka shpehur besimin, se Bullgaria do të japë mbështetje për vendin tonë në mbajtjen e konferencë së parë ndërqeveritare të Këshillit Evropian.

“Besoj, se fqiu ynë i pari, Bullgaria përfundimisht do të japë mbështetje për të bërë hapin e ardhshëm, dhe ajo është mbajtja e konferencës së parë ndërqeveritare”, tha Zaevi, transmeton TV21.

Zaevi, në Bruksel pritet të takohet me presidentin e Bullgarisë, Rumen Radev.

LAJME TË NGJAJSHME

Mijallkovi dhe pjesëtarët e ish-njësisë speciale “Alfa” u liruan nga akuza për rastin “Tortura”

Press Online

Regjistrohen 36 raste të reja me Covid-19

Press Online

“Mini Shengeni”, Zaev, Rama dhe Vuçiç takohen javës tjetër në Shkup

Press Online

Ganiu priti në Komunë boksierët e suksesshëm të KB Shkupi-t

Press Online

Parashikimi i motit

Press Online

Arjanit Hoxha zgjidhet shef i shtabit zgjedhor të Lëvizjes BESA

Press Online