TEKNOLOGJI

Modelet iPad pajisen me teknologjinë më të fundit të ekraneve

Apple ka planifikuar të shtojë ekranet Mini LED në modelet 11-inç iPad Pro në 2022 pas prezantimit të teknologjisë këtë vit në modelet 12.9-inç.

Kompania prezantoi këtë vit versione të reja të iPad Pro, konkretisht 11-inç dhe 12.9-inç dhe që të dy ishin procesorët e rinj M1. Modeli me ekran më të madh kishte edhe ekranin Mini LED.

Është një teknologji e cila ka në përbërje mijëra drita LED të vogla duke siguruar kontrast më të mirë dhe performancë HDR më të lartë si dhe zona lokale errësimi. iPad Pro 12.9-inç ka 2.500 zona lokale errësimi.

Sipas analistit të mirënjohur të Apple, Ming-Chi Kuo, ekranet Mini LED do të vinë edhe në modelet 14 dhe 16-inç të MacBook në 2022.

LAJME TË NGJAJSHME

41% për qind e të anketuarve në 13 shtete synojnë veturë elektrike

Press Online

Snapchati shënon ngritjen më të madhe të përdoruesve

Press Online

Instagrami me opsion të ri për të kontrolluar përmbajtjen e ndjeshme

Press Online

Rritet shitja e veturave në Evropë, vazhdon rimëkëmbja nga pandemia

Press Online

iPhone 12 ka ruajtur më mirë vlerën sesa iPhone 11

Press Online

ESA lëshon në orbitë satelitin e parë të riprogramueshëm

Press Online