BOTA

Papa Françesku lirohet nga spitali

Papa Françesku është kthyer në Vatikan dhjetë ditë pas operimit në zorrë. Papa ka përshëndetur të pranishmit pas daljes nga spitali, teksa menjëherë është nisur për në Selinë e Shenjtë.

Papa para dhjetë ditësh hoqi një pjesë të zorrëve. Ishte një procedurë e planifikuar për në fillim të muajit korrik, kur Papa është më i lirë nga angazhimet dhe zakonisht është periudha e pushimeve verore.

LAJME TË NGJAJSHME

Vetëm 1.39 % e afrikanëve janë vaksinuar plotësisht kundër COVID-19

Press Online

Varroset presidenti i vrarë i Haitit

Press Online

Rusia vërshohet nga shiu, dëmtohet një urë hekurudhore

Press Online

Qatar Airways, kompania ajrore më e mirë për vitin 2021

Press Online

Nigeria shpëton 100 nëna e fëmijë që ishin kidnapuar

Press Online

Kolonët izraelitë përplasen me palestinezët në Al-Aqsa

Press Online